Veckoauktion den 11 augusti 2003
6035 Akvarell
Louis Belanger, 46x66
UTGICK
11 augusti kl 18:00 -
6015 Bestick
UTGICK
11 augusti kl 18:00 -
6010 Byrå
Intarsia, 1700-tal, L.132 D.69 H.85
Såld: 10.800 kr
Såldes den 11 augusti 2003
6024 Chiffonjé
Karl Johan, mahogny/svart 125x58, H138
Såld: 9.800 kr
Såldes den 11 augusti 2003 -
2043 Färglitografi
Salvador DalÃ, 156/160, 60x45
Såld: 1.200 kr
Såldes den 11 augusti 2003 -
6005 Färglitografi
Stellan Mörner, 237/260, 1953, 60x42
Såld: 1.000 kr
Såldes den 11 augusti 2003
6016 Golvur
1800-tal, sign, Alfta, H.225
Såld: 7.800 kr
Såldes den 11 augusti 2003 -
6022 Hörnskåp
Allmoge, H154
Såld: 3.500 kr
Såldes den 11 augusti 2003 -
6004 Hörnväggskåp
Allmoge, 1815, H.90
Såld: 2.500 kr
Såldes den 11 augusti 2003
4023 Kandelaber
NS, H46, Hallberg
Såld: 700 kr
Såldes den 11 augusti 2003 -
4033 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, H.70
Såld: 3.000 kr
Såldes den 11 augusti 2003 -
4037 Ljusstake
1700-tal, malm, H.13
Såld: 300 kr
Såldes den 11 augusti 2003
2008 Oljemålning
Albert Louden, sign. 2000 66x60
UTGICK
11 augusti kl 18:00 -
4134 Oljemålning
Bengt Andréen, vårvinter, 33x24
UTGICK
11 augusti kl 18:00 -
6018 Sekretär
Bemålad, 1800-tal, L.118 D.42 H.122
Såld: 2.500 kr
Såldes den 11 augusti 2003
6001 Sekretär
rokokostil, L73 D50 H105
Såld: 4.400 kr
Såldes den 11 augusti 2003 -
6011 Skänk
Valnöt, 1800-tal, L.150 D.54 H.175
Såld: 5.200 kr
Såldes den 11 augusti 2003 -
6002 Skåp
Allmoge, L90 D60 H177
Såld: 13.000 kr
Såldes den 11 augusti 2003
6021 Sybord
1800-tal, valnöt H73
Såld: 2.400 kr
Såldes den 11 augusti 2003 -
6017 Sybord
Nyrokoko, (sk), H.76
Såld: 1.000 kr
Såldes den 11 augusti 2003